Blog Of Aloe Vera

Aloes w walce z cukrzycą

admin1 | 06 Marzec, 2014 14:26

Miąższ aloesowy w profilaktyce otyłości i cukrzycy

Otyłość i cukrzyca to aktualnie najczęściej występujące choroby metaboliczne. Nie ulega wątpliwości, że ich przyczyną jest nadmiar cukrów prostych w diecie. 

Cukry proste stanowią metaboliczną pułapkę, polegającą na:zahamowaniu  wytwarzania energii, zablokowaniu enzymów hydrolizujących tłuszcze a także podwyższaniu poziomu insuliny, co prowadzi do stałego odkładania tkanki tłuszczowej. Odchudzanie możliwe jest tylko przy niskim poziomie insuliny (tylko wtedy aktywny jest enzym lipaza trójglicerydowa), co można osiągnąć w krótkim czasie dzięki całkowitej eliminacji cukrów, zarówno prostych jak też złożonych, z diety.

Miąższ aloesowy jest bardzo przydatny w profilaktyce  a także w leczeniu otyłości i cukrzycy. Niektóre jego składniki regulują wydzielanie insuliny, co skutkuje wyrównaniem poziomu cukru we krwi.. Najistotniejszym z tych składników jest wapń (jednak minimalna ilość w diecie to 400mg), który zwiększa wrażliwość tkanek na insulinę, wpływa na ograniczenie syntezy kwasów tłuszczowych oraz aktywuje uwalnianie z komórek tłuszczowych nadmiaru trójglicerydów. Oprócz wapnia istotny w regulacji metabolizmu węglowodanów jest chrom, który współdziała z insuliną.powodując spadek poziomu cukru.. Synergicznie z chromem działa z kolei witamina B6.

Fakt, że poziom cukru we krwi można regulować za pomocą miąższu z aloesu potwierdzono w badaniach klinicznych przeprowadzonych w Indiach.  Przebadano 5000 pacjentów (w tym 2/3 diabetyków) cierpiących na chorobę niedokrwienną serca. Wszyscy pacjenci zjadali codziennie 100g świeżego miąższu aloesowego oraz 20g klasycznego środka przeciw zaparciom altużywanego w medycynie indyjskiej. Po upływie 2 miesięcy poziom cukru we krwi (na czczo i po posiłku) tylko u 177 pacjentów nie powrócił do normy. Miąższ aloesowy reguluje przemiany cukrów w organizmie człowieka dzięki zawartości wapnia, chromu oraz kompletu witamin z grupy B.

Miąższ aloesowy  w chorobach układu sercowo-naczyniowego

W cytowanych powyżej badaniach klinicznych dowiedziono, że miąższ aloesowy leczy układ sercowo-naczyniowy. Z 5000 pacjentów objętych badaniami klinicznymi 2100 osób (www.foreveraloes.eu) cierpiało na nadciśnienie i chorobę niedokrwienną serca. Po zaledwie 2 tygodniach leczenia miąższem aloesowym u pacjentów stwierdzono pozytywną reakcję: ustąpienie objawów dusznicy bolesnej, obniżenie ciśnienia tętniczego oraz poprawę ogólnego samopoczucia. Po 3 miesiącach kuracji u większości (z wyjątkiem 348 osób) elektrokardiogram (również tzw. wysiłkowy) był w normie. 

 

 
Accessible and Valid XHTML 1.0 Strict and CSS
Powered by LifeType - Design by BalearWeb